Lot 86
Léon Spilliaert
België / 1881 - 1946
Het kruisbeeld met een palmtak (1909)
€ 50.000 - 60.000
Kleurpotlood, O.I. inkt en aquarel op papier
Sig. '09
73,9 x 48,8 cm (dag)
Herkomst
- Coll. Madeleine Spilliaert, Brussel, dochter van de kunstenaar
- "Spilliaert" Museum van Elsene; Begijnhof, Hasselt; MSK, Oostende; MSK, Doornik 1961, nr. 32
"Léon Spilliaert. Gouachen und Aquarelle" Württembergischer Kunstverein, Stuttgart 1963, nr. 19
"Religieuze thematiek van Ensor tot nu" Thermengaanderij, Oostende 1967, nr. 40
"Léon Spilliaert" Gal. Seghers, Oostende 2006, nr. 7 ill.
- "Léon Spilliaert. De jaren 1900-1915" Xavier Tricot, Gemeentekrediet, Pandora/Snoeck-Ducaju, 1996, p. 188 ill.
Wordt opgenomen in de oeuvrecatalogus in voorbereiding door Dr. Anne Adriaens-Pannier
01 / 26