Lot 39
James Ensor
België / 1860 - 1949
Gestrande schuiten (1888)
€ 8.000 - 12.000
Ets, handgekleurd met aquarel
Simili Japans papier
Sig. (2x) 1888 met titel en opdracht met potlood
en sig. 1888 in druk - Verso sig. met titel
3de staat op 3
17,6 x 23,7 cm
Met opdracht "Pour Madame de Cavel / ces barques couchées sur lie rosée / James Ensor"
Elsa Steyns, geboren De Cavel, was de echtgenote van Désiré Steyns, directeur van het Casino van Oostende. Als zangeres maakte ze furore na de Eerste Wereldoorlog. Het kunstminnende koppel was bevriend met verscheidene kunstenaars.
Albert Croquez vermeldt deze prent in een handgeschreven nota in zijn eerste catalogue raisonné uit 1935 en verwijst naar Désiré Steyns als eigenaar.
Herkomst
- Coll. Désiré Steyns en Elsa de Cavel, Oostende
Coll. familie Paul Bueso, Brussel
- "James Ensor" A. Taevernier 1973, cf. nr. 49
01 / 17